LOS ANGELES AŞINDIRMA CİHAZI

Ana Özellikler

STANDART    TS EN 1097–2, 12697–17, 13450; ASTM C131, C535, AASHTO T96

Los Angeles Aşındırma Cihazı, agregalarda parçalanma direncinin ve agregadaki hafif malzeme yüzdesinin belirlenmesinde kullanılır. Cihaz, iç çapı 711 mm, iç uzunluğu 508 mm olan silindir şeklinde çelik tambur ve elektronik kontrol ünitesinden oluşur. Tambur 31-33 devir/dak. hızda döner. Tambur iç raf boyutları ASTM, AASHTO ve EN standartlarına uygundur. Cihaz üzerindeki otomatik sayaç, kullanıcı tarafından ayarlanan devir sayısına ulaşıldığında makineyi otomatik olarak durdurur. Kullanıcının tamburu istediği pozisyonda sabitlemesini sağlayan, tambur üzerindeki şalterli pozisyon kilitleme mekanizması, numunenin tambura doldurması ve boşaltması işlemlerini kolaylaştırır. Kilitleme mekanizması devredeyken cihaz çalışmamaktadır.

Deney bitiminde numune ve aşındırma bilyalarının tamburdan boşaltılmasını kolaylaştıran çelik toplama tepsisi cihaz ile birlikte verilr.

Standard model, ses yalıtımlı güvenlik kabinli olarak da tedarik edilebilir. Güvenlik kabini iç yüzeyinde kullanılan ses geçirmez yalıtım malzemesi sayesinde, gürültü CE direktiflerine uygun (maksimum 85 db.) seviyeye düşürülebilir. Kabin elektronik güvenlik sistemi, kabin kapısı açıldığında tambur dönüşünü, CE direktiflerine uygun olarak, otomatik olarak durdurur.

EN standardına göre aşındırma bilya seti ve 1.6 mm, 10mm ve 14mm göz açıklıklı elekler ile birlikte temin edilmelidir. AASHTO ve ASTM standartlarına göre aşındırma bilya seti, 7 mm göz açıklıklı elek ve agrega tane sınıfına göre deney standartlarında belirtilen diğer elekler, ayrıca sipariş edilmelidir.

Genel Açıklama

-Ölçüler (kabinli) : 1000 x 1150 x 1250 mm

-Gücü: 750 W

-Ağırlığı: 505 kg

YKM-AG212

-Çelik Toplama tepsisi

-Çelik aşındırma bilyası 12 adet

-Somun anahtarı