FULL OTOMATİK PLC KONTROLLÜ SOĞUTUCULU KÜR KABİNİ SİSTEMİ

Ana Özellikler

STANDART    TS EN 12390/2 BS 1881:111 ASTM C31  C192 C511  AASHTO T23

GENEL ÖZELLİKLER

Otomatik Kür Kabini; 2 adet kürlendirme tankı, 1 adet otomatik şartlandırma tankı ve 1 adet PLC kontrol ünitesinden oluşmaktadır. Kür kabinlerinde istenilen 20 ⁰C sıcaklığı soğuk ortamlarda ısıtma yöntemi ile sağlayabilmektedir. Ancak sıcak ortamlarda suyun istenilen sıcaklığa düşürülmesi genellikle sorun olmaktadır. Bu cihazın tasarımına neden olan bu sorun cihaza soğutma ünitesi eklenerek giderilmiştir.

Otomatik Kür Havuzu sisteminde tankların su yükseklik seviyeleri kullanılan numuneye göre istenilen seviyeye bilgisayar programı ile ayarlanabilmektedir. Sistem otomatik olarak bilgisayardan kontrol edilmekte olup, istenilen sıcaklık ayarları. Su ve nem seviyeleri, bilgisayara aktarılmakta ve veriler depolanabilmektedir.

PLC Kontrol Ünitesi Özellikleri

Sıcaklık ve nem okuma ünitesi /üniteleri tanklardan ayrı bir yerde bir pano üzerine yerleştirilmiş olup, sensörler her iki tankada bağlanabilmektedir. Her iki tanka ait su sıcaklığı okumaları, Ana tank su sıcaklık okumaları ile buhar kür tankı sıcaklık ve rutubet okumaları aynı anda dijital olarak görülebilmektedir. Sıcaklık ve rutubet ölçümlerinde elektronik mikroişlemci kontrollü ve dijital göstergeli cihazlar kullanılmaktadır. Buhar ile kürleme yapan tankta ayrı olarak hava ortamındaki rutubeti ve sıcaklığı okuyan ayrı bir sensör bulunmakta, ve sensör kür tankında istenilen herhangi bir seviyede okuma yapabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Termometre; 0.1 ⁰C, Higrometre ise %1 RH çözünürlükte okuma yapabilmektedir.

Okuma ünitesinden gelen veriler eternet bağlantısı ile istenilen eternet sistemine bağlanabilmekte, sistem verileri bu bağlantı ile aktarılmaktadır. Tank haznelerindeki sıcaklık ve rutubete ait min. Ve max. Değerlerini hafızasında tutabilmektedir. Rutubet ölçümlerinde %95 RH ve üzeri rutubet ortamında ölçüm alabilecek yaoıdadır.

Genel Açıklama

-Elektrik bağlantısı : 380V, 50 Hz.

-Malzeme yapısı : Su ile temas eden tüm yüzeyler paslanmaz çelik yada 10 mm. kalınlığında Polieptilen malzeme

-Ayarlanabilir ayaklar

-Tüm sistemin temizlenebilmesi için tahliye vanaları

-Enerji kesilmesi durumunda verilerin aktarımını sağlayan yalnızca kontrol ünitesini besleyen güç kaynağı

-İstenilen zaman aralıklarında veri aktarımı

-Arıza durumunda sesli ve görsel uyarı alarmı

-Sıcaklık zaman grafiğini online olarak çizdirebilme