MULTİPLEKS UNİVERSAL ELEKTROMEKANİK TEST CİHAZI TECHİZATLARI

Ana Özellikler

Aşağıda teknik özellikleri verilen teçhizatlar ve aparatlar U-Touch Pro Kontrol Üniteli 50 kN Kapasiteli Multipleks Universal Elektromekanik Test Cihazıyla Uyumlu Çalışacak Özelliktedir

Üç eksenli UU deney seti, yükleme cihazı, LCD ekranlı dijital veri toplama ve kontrol ünitesi, üç eksenli deney hücresi, hücre içi numune bağlantı aparatları,  yağ-su sistemi ile çalışan sabit basınç ünitesi, su tankı,  deplasman ölçümleri için 25 mm x 0.001 mm çözünürlüklü deplasman ölçüm sensörü, yük ölçümleri için 500 kg kapasiteli yük hücresi,  1 adet basınç transduceri, yazılım ve numune hazırlama aparatlarından oluşmaktadır. Deney seti ile birlikte verilecek olan veri toplama ünitesi 4 kanallı olup, sistemde bulunan tüm sensörlerden gelen bilgiyi toplayıp, kaydedip bilgisayar yazılımına iletmek üzere kullanılmaktadır.

Yazılım numuneye ait bilgilerin girişine uygun olup, mukavemet birim deformasyon vb. hesaplamaları yapmaktadır.

Üç eksenli deney hücresi 1700 kPa basınca dayanıklı olup, hücrede 3 adet su girişi ve çıkışı için valf monte edilmiş kanal bulunmaktadır.

Hücrenin taban kısmı 38 ve 50 mm’lik numunenin yerleştirildiği alt plakaları monte etmeye uygundur.

Üç eksenli deney hücresi ile birlikte 38 mm ve 50 mm çaplı numunelere uygun hücre içi numune bağlantı aparatları (alt ve üst plakalar) verilmektedir. Alt ve üst plakalarda numunenin suya doyurabilmesi ve boşluk suyunun alınabilmesi için ikişer adet kanal bulunmaktadır. Deney seti ile birlikte yağ-su sistemi ile çalışan sabit basınç ünitelerinden 2 adet verilmektedir.

Yanal basınç üniteleri hücre içi yanal basıncın oluşturulması ve numune içerisine basınçlı su yollamak için kullanılmaktadır. Yanal basınç üniteleri üzerinde basıncı görebilmek için 0.2 bar hassasiyetinde dijital bir basınç ölçüm sensörü vardır.

Yanal basınç ünitesi 0 kPa ile 1700 kPa arasında istenilen basınca ayarlanabilmekte ve ayarlanan basıncı 3 gün süreyle muhafaza etmekte, ayarlanan basınç en fazla % 1 oranında azalmaktadır.

Deney seti ile birlikte 3 adet basınç transduseri verilmektedir. Elektronik basınç transduseri 1700 kPa kapasiteli ve 0.01 bar hassasiyetlidir. Hücre içi basıncı gösteren bu transducer hücreye üstünde hava alma vanası olan bir blok yardımı ile monte edilmiştir. Su tankı 20 lt kapasiteli, fleksi glass malzemeden imal edilmiş olup, duvara asma aparatıyla birlikte verilmektedir.

Ayrıca vakumlama tertibatı bulunmaktadır.

Deney için gerekli hortumlar, 38 mm ve 50 mm lik numunelere uygun 2 şer adet poroz disk, O ring yerleştirme aparat,   tepe ve yanal filtre kağıdı, disk filtre kağıdı ve numune hazırlama aparatları cihazla birlikte verilmektedir.

Genel Açıklama